Dzień Dziecka w Zduńskiej Woli
29 listopada 2017

7-22 października odbył się Europejski Tydzień Kodowania przy udziale Ministerstwa Cyfryzacji. Jest to inicjatywa społeczna organizowana w całej Europie. W tamtym roku trwała tylko tydzień, natomiast w tym roku została wydłużona aż do dwóch tygodni. Warsztaty, które mogła zorganizować praktycznie każda instytucja, firma lub osoba prywatna, która dysponuje pomieszczeniem do zrealizowania takiego wydarzenia, polegały na zaznajomieniu z pojęciem programowania poprzez gry i zabawy.

CodeWeek - statystyki nauki programowania w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania

To już piąta edycja i z roku na rok przybywa miejsc, gdzie można za darmo przyjść i spróbować swoich sił w programowaniu gier, robotów, czy też w rozwiązywaniu łamigłówek. Zaproponowane wydarzenia trzeba było zgłosić na stronie internetowej www.koduj.gov.pl, gdzie potem można było je odnaleźć w łatwy sposób na mapie.

Wydarzenie to ma za zadanie zmianę sposobu myślenia społeczeństwa i naukę podejścia algorytmicznego do problemów. W dobie nowych technologii umiejętności te są niezbędne i otwierają drzwi do wielu możliwości rozwoju.

2220 warsztatów zostało przeprowadzonych przez 846 organizatorów. Po raz pierwszy Polska zajęła wysokie drugie miejsce w Europie. W warsztacie podsumowującym całe to wydarzenie organizowanym przez Fundację CoderDojo Polska i T-Mobile wzięło udział aż 350 osób.

Tylko tak dalej! Mamy nadzieję, że za rok my również wpiszemy się w Europejski Tydzień Kodowania. Trzymajcie za nas kciuki, żeby się udało.

7-22 października CodeWeek 2017

Link do strony Dzieciaki Kodują na Facebook
Logo Dzieciaki Kodują
Logo dzieciakikoduja

Strona stworzona w kreatorze www WebWave.