20 października 2018

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa realizowana przez ochotników, którzy jako ambasadorzy Tygodnia Kodowania propagują programowanie w swoich krajach. Wszystkich organizatorów wydarzeń wokół tematu programowania – szkoły, nauczycieli, kluby kodowania, biblioteki, przedsiębiorstwa, organy publiczne – zachęca się do naniesienia ich wydarzenia na mapę codeweek.eu. Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę.

 

Hasło „programowanie” wciąż dla wielu nauczycieli, edukatorów nie brzmi przyjaźnie, powoduje niepokój a nawet lęk, a wcale nie musi tak być, podstaw programowania możemy efektywnie uczyć dzieci...to naprawdę nie musi być trudne, a korzyści z nauki programowania są ogromne. Nie tylko rozwijamy logiczne algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, oswajamy nowoczesne technologie, ale też pracujemy nad kształtowaniem postaw prospołecznych, umiejętnością pracy zespołowej, trudną sztuką szukania kompromisów. Nie chcemy, żeby dzieci tylko prawidłowo tworzyły kod, chcemy, żeby myślały, doświadczały, poszukiwały, kreatywnie, odważnie patrzyły na świat.

 

Zorganizowane przez nas wydarzenia w ramach CodeWeek to:

 

  • W klasie IIB w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1 w Zduńskiej Woli uczyliśmy programowania poprzez zabawę z kolorowymi kubeczkami. Dzieci programowały też roboty Ozobot za pomocą rysowania tras.

CodeWeek - kodowanie z kubeczkami i Ozobotem

CodeWeek - klasa IIB Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Zduńskiej Woli

 

 

CodeWeek - Dom Kultury Lokator - Kodowanie na tablecie

 

CodeWeek - Dom Kultury Lokator - Kodowanie na komputerze

 

CodeWeek - Dom Kultury Lokator - Robotyka dla najmłodszych - Lego WeDo 2.0

 

CodeWeek - Dom Kultury Lokator - Robotyka dla starszych - Lego Mindstorms EV3

 

  • W klasie IIIB w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1 w Zduńskiej Woli uczyliśmy programowania poprzez układanie algorytmów na sucho. Dzieci programowały też swoją pierwszą animację w Scratchu.
    CodeWeek - Kodowanie na komputerze

 

Pracy było mnóstwo, ale najważniejsze, że wszystkie dzieci były bardzo zadowolone.

CodeWeek zawitał także do nas

Link do strony Dzieciaki Kodują na Facebook
Logo Dzieciaki Kodują
Logo dzieciakikoduja

Strona stworzona w kreatorze www WebWave.