Dzień Dziecka w Zduńskiej Woli
12 stycznia 2018

Zakupiliśmy zabawkę Magic Jinn Super 6w1. Spytacie po co nam taka zabawka, otóż jest to świetny przykład robota ze sztuczną inteligencją, którą mogą poznać dzieci już w wieku powyżej 5 lat. To interaktywna zabawka znanej firmy dumel Discovery w polskiej wersji językowej, przypominająca wyglądem coś pomiędzy kotem a lisem. Wspomaga koncentrację, rozwija wyobraźnię i ćwiczy pamięć.

 

Zabawka Magic Jinn Super 6w1

 

Dotychczasowe edycja zawsze dysponowały tylko jedną kategorią, w obrębie której odgadywały hasła, natomiast teraz czerwony zwierzak został wyposażony w bazę danych z aż sześciu kategorii: ubrania, owoce i warzywa, instrumenty muzyczne, zawody, sporty oraz zwierzęta. Robot zawsze zadaje pytania tak, aby odpowiedź brzmiała: Ok, Tak, Nie, Nie wiem, To zależy, można też poprosić o powtórzenie pytania hasłem "Powtórz" lub powrócić do pytania wcześniej zadanego hasłem "Wróć". Jeśli prawidłowo odpowiadamy na pytania robot bez trudu odgadnie nasze myśli.

 

Na naszych zajęciach młodsze dzieci będą mogły się z nim pobawić, żeby dowiedzieć się na jego przykładzie do czego może służyć nauka programowania i budowania robotów, natomiast starszym dzieciom wyjaśnimy magię jego działania. Aby uchylić troszkę tajemnicy podpowiadamy, że Magic Jinn rejestruje odpowiedzi za pomocą mikrofonu i na ich podstawie wyklucza kolejne hasła, tak aby dojść do właściwej odpowiedzi... Przyjdź na zajęcia a dowiesz się jak to robi!

 

 

 

Magic Jinn Super 6w1 jest wśród nas

Link do strony Dzieciaki Kodują na Facebook
Logo Dzieciaki Kodują
Logo dzieciakikoduja

Strona stworzona w kreatorze www WebWave.