Nauka programowania dla dzieci, robotyka, ferie zimowe.
07 lutego 2018

W ferie zimowe postaraliśmy się, abyście się nie nudzili pomimo braku śniegu za oknem. Darmowe zajęcia zostały przeprowadzone w Zduńskowolskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, a także w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz.

Poznajemy roboty podczas lekcji robotyki. Clementoni Evolution Robot. Ozoboty. Magic Jinn. Flic.

Zaczęliśmy od poznania różnych robotów, od tych największych poczynając - Clementoni Evolution Robot, którego nazwaliśmy Maniek - poprzez Magic Jinn Superb (powszechnie znanego) oraz przez niepozorne acz najsprytniejsze ozoboty, aż na najmniejszym, wielofunkcyjnym flic-u kończąc, którym można nawet otworzyć bramę czy podnieść rolety w oknach.

 

Potem uczyliśmy się o pikselach i kierunkach.

 

Nauka programowania dla dzieci - piksele i kierunki.

 

Poznawaliśmy takie pojęcia jak algorytm, sekwencja oraz debugowanie. Uczyliśmy się też rysować kształty. Rozkodowanie dyktand graficznych nie sprawiło dzieciom żadnych trudności, ale już rozkodowanie statków na morzu było nie lada wyzwaniem.

 

Nauka programowania dla dzieci - pętle.

Następnie staraliśmy się rozgryźć zadania z pętlami, co nie było już takie łatwe, dlatego rozluźniliśmy się pokonując labirynt naszym robotem Mańkiem.

 

Nauka programowania dla dzieci - róża wiatrów.

Na koniec w Inkubatorze próbowaliśmy odgadnąć zakodowane słowo, poznaliśmy różę wiatrów. Dowiedzieliśmy się co to zdarzenia i za ich pomocą powstawały niesamowite historie, które sprawiły dzieciom mnóstwo zabawy.

 

Nauka programowania dla dzieci - pętle, zdarzenia.

W ostatnim dniu nauki sala w Ratuszu pękała w szwach! Dzieci wyszły z certyfikatami, ale bardzo zawiedzione, że to już koniec...dlatego zapraszamy do nas na ciąg dalszy, ruszamy w kwietniu!

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku podsumowującego:

 

 

 

 

Podsumowanie ferii zimowych

Link do strony Dzieciaki Kodują na Facebook
Logo Dzieciaki Kodują
Logo dzieciakikoduja

Strona stworzona w kreatorze www WebWave.