Programowanie dla dzieci od 6 do 12 lat

Zaprogramuj z nami

 

 

 

 

swoją przyszłość

Na dywanie

Kodowanie na dywanie

 

Gry i zabawy przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (w wieku 5-7 lat), rozwijające logiczne myślenie i pozwalające na swobodne poszukiwanie rozwiązań. Uczniowie mogą odkryć, że eksperymentowanie z różnymi rozwiązaniami i ich testowanie ułatwia znalezienie właściwej odpowiedzi. Celem ćwiczeń jest rozwijanie w uczniach umiejętności około programistycznych, które ułatwiają naukę programowania w późniejszym wieku oraz myślenia komputacyjnego (procesu znajdowania rozwiązań do skomplikowanych otwartych problemów). W nauce pomaga nam robot Ozobot, mały edurobot, który można bardzo łatwo programować z użyciem jedynie kredek i flamastrów. Każdy warsztat trwa ok. pół godziny i możemy go przeprowadzić zarówno u nas, jak i na zajęciach w przedszkolach czy szkołach. Mamy nadzieję, że zabawy rozbudzą w najmłodszych uczniach zainteresowanie działaniem nowych technologii.

 

Zajęcie z programowania dla najmłodszych na dywanie z grą planszową cody roby
Programowanie w formie gier i zabaw np. cody roby
Programowanie dla dzieci w ScratchJr

Na tablecie

Gry

Programowanie dla dzieci w Scratch
Programowanie robotów

Robotyka

Kodowanie na tablecie

 

Programowanie to trzeci język. Przykłady z całego świata pokazują, że nauka podstaw programowania jest możliwa już od wczesnych etapów nauczania i to właśnie wówczas przynosi najlepsze efekty.

Na zajęciach, przeznaczonych dla dzieci w wieku 7-8 lat, nauczymy się tworzyć pierwsze programy w najnowocześniejszym programie ScratchJr typu animowane kartki z życzeniami czy historyjki lub gry. Aplikacja pomaga młodym ludziom nauczyć się kreatywnego myślenia, systematycznej pracy oraz współpracy w zespole - kluczowych umiejętności dla współczesnego człowieka. Zajęcia wzmacniają u uczniów pewność siebie. Dzieci dostają sygnał, że nawet w konfrontacji z tak "dorosłym" tematem jak kodowanie, świetnie dadzą sobie radę. Rozwiążemy zadania w PixBlocks wraz z króliczkiem, przechodząc tym samym przez takie pojęcia jak pętla, warunek, współrzędne itd. Rozpoczniemy również pierwsze kroki z bardziej zaawansowanym, ale równie prostym programem Scratch. Aby zachęcić dzieci do dalszej nauki programowania skorzystamy z samouczków, w których uczymy się kodowania, układając puzzle z kodem i rozwiązując łamigłówki razem z bohaterami najpopularniejszych bajek (np. Anna i Elsa, Vaiana, Hiro i Baymax, droidy z Gwiezdnych Wojen) czy gier (Angry Birds, Minecraft, Flappy Bird). Nauczymy się sterować robotem Ozobot w aplikacji ozoblockly.pl. 

Kodowanie Gier

 

"Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką"

Bill Gates

Człowiek najlepiej przyswaja sobie wiedzę kiedy wykonywane czynności sprawiają mu przyjemność.

 

Poziom Junior:

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-10 lat. Będziemy tworzyć znane wszystkim gry, które zarobiły miliony takie jak Flappy Bird, Arkanoid, Frogger, Pong, Tetris, Race, Ghost Busters, Pac-Man, Whac-A-Mole. Doświadczenie pokazuje, że dzięki wykorzystaniu języka Scratch, programowanie staje się wspaniałą zabawą nawet dla uczniów młodszych klas podstawówki. Nie wymaga to wcześniejszej znajomości żadnego języka programowania. Przed nami dużo wyzwań, bo będziemy tworzyć animacje, interaktywne gry, ale także czerpać inspiracje z literatury dziecięcej i plastyki w najnowszym programie do kodowania Scratch. Aplikacje buduję się (dosłownie) w edytorze bloków funkcjonalnych. Jasna i przemyślana struktura programu znakomicie wspomaga uczenie myślenia algorytmicznego. Poznajemy listy, zmienne, pętle i instrukcje warunkowe.

 

Poziom Senior:

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-12 lat. Tworzymy gry w 3D w aplikacji Kodu Game Lab oraz w Roblox Studio. Każde dziecko marzy o stworzeniu własnej platformówki, a my mu to umożliwimy.

 

Każdy powinien nauczyć się programowania, zwłaszcza biorąc pod uwagę znaczący wpływ takiej nauki na umiejętności kształtowane u uczniów. Młodzież mająca styczność z programowaniem notuje bowiem zwiększony stopień pomysłowości, kreatywności i dbałości o szczegóły oraz wykazuje się zróżnicowaniem pomysłów.

Robotyka

 

Budowanie i programowanie robotów. Zajęcia podzielone są na trzy grupy:

Junior - dzieci najmłodszych tj. w wieku od 5 do 7 lat,

Junior+ - dzieci młodszych tj. w wieku od 8 do 9 lat.

Na warsztatach mali inżynierowie konstruują, budują programują i wprawiają w ruch roboty wykorzystując zestaw klocków Lego WeDo 2.0. Budujemy zwierzęta, auta, czołgi, kosmiczne roboty, maszyny używane w fabrykach oraz roboty sumo i wiele innych. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne. Zestaw zawiera klocki LEGO oraz jeden silnik, dwa czujniki (ruchu i wychylenia) i hub, który łączy zbudowany model z tabletem!

 

Senior - dzieci starsze od 10 do 14 lat. Podczas warsztatów uczymy się budować własny robot i go programować. Budujemy zwierzęta, auta, czołgi, kosmiczne roboty, maszyny używane w fabrykach oraz roboty sumo i wiele innych.

Na warsztatach inżynierowie konstruują, budują programują i wprawiają w ruch roboty wykorzystując zaawansowany zestaw klocków edukacyjnych Lego Mindstorms EV3. Zestaw konstrukcyjny składa się z klocków Lego, głównie Lego Technic, serwomotorów (trzy interaktywne serwomotory z wbudowanymi czujnikami obrotu), czujników (ultradźwiękowy czujnik odległości, czujnik światła / koloru, żyroskop z możliwością kumulacji kąta obrotu, dwa czujniki dotyku) i programowalnego mikrokomputera!

 

Zajęcia mają charakter typowo praktyczny, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne. Dzieci uczą się skomplikowanych zagadnień z dziedzin fizyki, inżynierii i programowania, a jednocześnie rozwijają zdolności motoryczne i umiejętności poznawcze. Wszystko to podczas zabawy klockami LEGO!

Zajęcia z programowania na tablecie w języku ScratchJr
Zajęcia z programowania dla dzieci na komputerze w języku Scratch
Robotyka dla dzieci
Logo Dzieciaki Kodują
Link do strony Dzieciaki Kodują na Facebook

Urodziny i Eventy z Robotyką

 

Przygotuj urodziny, imieniny, przyjęcie okolicznościowe, imprezę, którą zadziwisz solenizanta i jego gości. Czekają fenomenalne atrakcje dla dzieci i dorosłych, wycieczka do świata Legorobotów, elektryki i programowania.

Zapraszamy na wspaniałe i niezapomniane urodziny z robotami! Podczas 2 godzinnej zabawy budujemy i programujemy roboty z klocków Lego (WeDo 2.0 młodsi, a Mindstorms EV3 Education starsi), poznajemy też inne roboty (np. Ozobot Evo, Ozobot Bit, Clementoni Evolution Robot) oraz bawimy się w różne gry i zabawy. Nasza propozycja jest skierowana do dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

Do wyboru:

 

Urodziny Robotyka Lego WeDo (7-9 lat) - maks. 8 osób

Urodziny dla dzieci z Lego WeDo to fantastyczna zabawa dla najmłodszych pasjonatów klocków Lego. Warsztaty urodzinowe są organizowane z nowatorskim podejściem do robotyki, która od tej pory przystępna jest nawet dla małych dzieci. Barwne, zabawne klocki, z których dzieci budują zwierzęta, roboty z gwiezdnych wojen czy auta wyścigowe, zachwycają nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych. Urodziny dla dzieci Lego WeDo to doskonała zabawa dla wszystkich uczestników, którzy wspólnie konstruują roboty, aby następnie zaprogramować je do działania. Urodzinowe przyjęcie z Lego WeDo wspiera rozwój twórczych postaw u najmłodszych dzieci. Poszukiwanie własnych rozwiązań konstruktorskich kształtuje ich kreatywność. Klocki Lego WeDo pomagają rozwinąć u dzieci zdolności manualne i niebanalną wyobraźnię - umiejętności potrzebne w przedszkolu, szkole oraz na co dzień.

 

Urodziny Robotyka Lego Mindstorms EV3 Education (9-14 lat) - maks. 8 osób

Robotyka dla dzieci to świetny pomysł na zabawę podczas przyjęcia urodzinowego. Goście, wraz z solenizantem, zbudują swoje roboty z klocków Lego. Po zaprogramowaniu konstrukcje będą wykonywać rozmaite zadania. Pokonywanie torów przeszkód, czy rozpoznawanie kolorów – to proste dla robotów z Lego Mindstorms. Zwieńczeniem przyjęcia jest starcie maszyn w emocjonujących wyścigach lub widowiskowej walce sumo. Urodziny dla dzieci z robotami Lego Mindstorms to nietuzinkowe przyjęcie, które zachwyci i oczaruje wszystkich uczestników zabawy. Nasi instruktorzy służą pomocą na każdym etapie tworzenia konstrukcji. Dzięki temu każde dziecko świetnie radzi sobie z budowaniem, a jednocześnie uczy się twórczego myślenia. To fantastyczna przygoda dla młodych adeptów nauk ścisłych.

 

Zapewniamy:

- 2 godziny niezapomnianej zabawy z klockami;

- dojazd do klienta;

- możliwość organizacji urodzin w naszych salach;

- opiekę wykwalifikowanych instruktorów;

- niezbędny sprzęt;

- zaproszenia urodzinowe

Organizacja urodzin dla dzieci to dla nas przyjemność. Zacznij współpracę z nami już dziś!

 

Zapraszamy też na eventy integracyjne dla dorosłych! Podczas 3 godzinnej zabawy budujemy i programujemy roboty z zaawansowanych klocków Lego Mindstroms EV3 Education oraz bawimy się w różne gry i zabawy. Nasza propozycja jest skierowana do dorosłych i firm.

Robotyka dla dzieci

Strona stworzona w kreatorze www WebWave.

Logo dzieciakikoduja